Вирощування бройлерів в домашніх умовах

Розміщено 14.06.2015

brooo
Слово “бройлер”, під яким ми маємо на увазі курчат, півників або курочок, походить від англійського слова, що означає «смажити на жаровні». Але так як на рожні дуже легко і швидко смажити саме курей, а результат перевершує всі очікування, то це слово закріпилося в нашій мові за курми. На відміну від м’яса дорослого, що вже сформувалася птиці, бройлеру притаманні високі смакові та поживні якості, не кажучи вже про те, що м’ясо бройлера і зовсім дієтичне. Воно несе велику користь для здоров’я дітей, літніх людей, так і просто для кожної здорової людини.

Спеціально для вирощування бройлерів були виведені особливі породи курей. Особливість курчат, вирощених з їхніх яєць, полягає в підвищеної життєздатності, апетитних м’ясних формах, більше того, вони досить швидко додають у вазі. Білий плімутрок білий корніш – породи найбільш поширені на сьогоднішній день в Україні. Ці породи були виведені в США. Ви не повірите, але білий корніш приносить за рік 110-120 яєць. На сучасних промислових підприємствах ці породи, тобто білий плімутрок білий корніш, схрещують, що дає відмінний результат у вигляді високоякісних бройлерів. Якщо ж Вас цікавить вирощування бройлерів в домашніх умови, то Вам буде цілком достатньо доглядати за білими плимутроками і вирощувати їх курчат на м’ясо.
Кури-бройлери набирають 1200-1700 г ваги всього лише за 60-70 днів життя. У цьому віці півні важать трохи більше ніж кури, приблизно на 200-300 м, тому окремі особини в цьому віці досягають 2 кг. Для порівняння, яєчні породи в цей час важать близько 500-600 р. Що стосується кормів, то 4 кг корму буде достатньо, для того щоб кура набрала 1 кг ваги. На птахофермах ця кількість становить близько 3 кг. І, знову-таки, це зовсім небагато, в порівнянні з курчам яєчних порід, якому для набору 1 кг необхідно близько 9 кг корму, а, для прикладу, поросяті необхідно 6 кг. Одна курка-несучка м’ясної породи за сезон може дати спадок три-чотири партії, що складає приблизно 70 бройлерів. Процес вирощування може проходити в одному і тому ж приміщенні. Це означає, що вирощування бройлерів в домашніх умовах може принести Вам 85-100 кг дієтичного м’яса все від однієї курки.

Як правильно облаштувати житло для бройлерів?

Здорові бройлери набирають велику вагу всього за кілька місяців Для вирощування курей Вам, як правило, знадобиться закрите приміщення. Біля цього приміщення бажано побудувати сітчасті бокси для вигулу курчат. Розмір цих загонів потрібно розраховувати з урахуванням, що на 10 курчат необхідно близько 2 м2. У суху теплу погоду можна випускати бройлерів в подібні загони. Але варто зловживати такими прогулянками, так як при неконтрольованих вигулах кури ростуть набагато повільніше. Не забувайте, що сідала їм теж не знадобляться.
За допомогою электробрудера вирощування бройлерів в домашніх умовах може стати набагато легше. Ви могли б вирощувати курей не тільки в сараї, але просто не літньої кухні, веранди або зовсім в звичайному будці. У цьому випадку розмір приміщення повинен був розрахований з обліку, що на 1 квадратний метр підлоги можна помістити 9 курчат. Не забувайте, що де б не були ваші курчата, їх житло повинно бути сухим, у нього повинно проникати достатньо світла і бути відсутнім будь-якого роду протяги. Перед заселенням курчат їх приміщення слід продезінфікувати вапном-пушенкой, використовуючи на кожен квадратний метр близько 05 кг.
Так само необхідно подбати про підстилці для бройлерів, вона повинна бути досить глибокою і в період вирощування партії не повинна бути замінена. Але перед заселенням нових бройлерів її все ж необхідно змінити. В якості підстилки чудово підійдуть тирса, стружка, соняшникове лушпиння, солом’яний насіння, стрижні кукурудзи. Ви повинні перевіряти підстилку на сухість, чистоту, відсутність плісняви і сторонніх запахів. Товщина цього килима повинна становити близько 5 см влітку і 10 см взимку. Одному курчаті необхідно приблизно 1-15 кг підстилки. У разі забруднення верхній шар слід оновити.

Чим годувати бройлерів?

Як відомо, при вирощуванні бройлерів корми відіграють чи не вирішальну роль. Від якості та повноцінності корму залежать всі фактори успішного зростання курки, від життєздатності до якості та кількості м’яса. При виборі корму у Вас є два варіанти: комбікорми і корми, приготовлені в домашніх умовах. Природно, що корм, виготовлений на заводі, принесуть кращий ефект. Так як ці збалансовані корми, вибираються з урахуванням віку курки, насичені всіма необхідними вітамінами, мікроелементами і живильними речовинами.
Добре складений корм для бройлера дозволити істотно заощадити! Якщо ж говорити про домашніх кормах, то практика показує, що найбільш раціональним буде використання корму наступного складу: на 1 кг суміші потрібно 400 г кукурудзяної дерті, 200 г пшеничного, 150 г ячмінного, 100 г вівсяної і 150 г соняшникової макухи. Але так як цей склад зовсім не багатий білками, їх нестачу можна поповнити добавкою 50 г рибної або м’ясний кісткового борошна або ж просто додати 200 г сиру. Сам корм, для відшкодування білка, можна завести на молоці (свіжому або прокисшем). В залежності від віку курчати, йому необхідно від 10 до 30 г молока в день, а так само 1-2 г самих звичайних пекарських дріжджів.
Не варто забувати і про вітаміни в раціоні курчат. З десятого дня життя їм в раціон потрібно вводити дрібно нарізану зелень, краще, якщо це буде кропива або люцерна. Не варто забувати і про листках капусти, тертої моркви. Морква вводять в харчування починаючи з 5 г в день, поступово збільшуючи до 30. Не менш важливим елементом живлення курчат є вітамінізований риб’ячий жир. На протязі всього періоду росту вони повинні отримувати від 05 до 1 г на добу, знову ж таки в залежності від віку.
Мушлі, крейда або подрібнена проварена яєчна шкаралупа забезпечать достатню кількість кальцію в організмі курчат. На 1 кг корму слід додавати близько 10-15 г перерахованих вище продуктів. В окремих годівницях слід встановити дрібний гравій, це допоможе їжі краще і швидше перетираться і засвоюватися в шлунку курчат. Так само не забувайте про вищезазначених мішанках на молоці, їх варто вводити в раціон з 7-го дня життя бройлерів і доводити кількість прийомів до 4 разів на добу. Не забувайте про годівницях з сухим кормом, він завжди повинен бути в наявності, в іншому, як і свіжа, чиста вода, за якою потрібно постійно стежити. Дуже важливо, щоб залишки кормів не закисали, а годівниці завжди знаходилися в доступній області для курчат. Що-що, але їсти вони повинні досхочу.
Що стосується освітлення, перші десять днів світло повинен бути забезпечений цілодобово, тобто вночі приміщення повинно бути освітлено електролампами. З 11 дня і до кінця життя світловий день бройлерів повинен становити близько 17 годин на добу. Дуже важливий етап переходу після 10 дня життя. Прослідкуйте, щоб після вимикання світла курчата не збирались в купки і не душили один одного. До 20-денного віку електроосвітлення розраховується з урахуванням 4 Вт на квадратний метр, після 20 днів буде достатньо і 2 Вт.
viroschuvannya-broylerv-v-domashnh-umovah_732

За матеріалами сайту Добрі поради


Повідомте друзям!