Качки породи мулард

Розміщено 13.09.2015

mulard

Качка мулард – це міжвидовий гібрид, який не тільки не зустрічається в дикій природі, але і не має якихось чітких видових стандартів. Справа в тому, що, як і всі міжвидові особини, ці качки стерильні. По суті, порода качок мулард – це гібридний крос, який вирощується на м’ясо, і тільки на один раз, так як потомства від нього не буває.

Вперше порода качки ” мулард була виведена у Франції методом схрещування домашньої пекінської качки з селезнем мускусної качки. Сьогодні для виведення мулардов використовують найрізноманітніші домашні породи качок і не завжди саме з мускусним селезнем. Деколи роблять зворотні схрещування: мускусна качка і селезень будь-якої домашньої породи качок.

Власне, мулард – це чисто комерційний гібрид. Його перевага в тому, що молодняк росте набагато швидше, ніж у мускусних качок, а птах більш чиста і тиха, ніж домашні качки. До того ж, у споживанні корму на кілограм додаткового ваги муларди більш вигідні.

Домашні птахи, які вирощуються заради смачного м’яса – качки муларди є гібридом двох природних видов.Прода качок Мулард ідеально підходить як для промислової відгодівлі, так і для розведення в умовах присадибного господарства. Порода Мулард є гібридом і тому не може дати потомства. Самки породи Мулард досягають статевої зрілості і починають нести яйця,але вони безплідні. Різниця у вазі між самками і самцями становить приблизно 0.5 кг. Приріст живої маси під час примусової відгодівлі становить приблизно 0.5 кг, включаючи 500-550 г жирної печінки вищої якості. В масовому виробництві жирної печінки використовують зазвичай справжніх мулардів. Вони відгодовуються швидше, ніж гуси (14-16 днів) і при меншій витраті кукурудзи. Качок породи Мулард з’їдають стільки корму, скільки і звичайні качки,а ростуть набагато швидше. За три місяці вага муларда досягає 4 кг, а при більшому терміні змісту до 7кг. Кожен рік потрібно буде виводити нових мулардів. Мулардів дуже вигідно вирощувати для продажу молодняку, так як каченята мулардов коштують набагато дорожче каченят всіх інших порід.
Мускусних качок вважають охайними,спокійними,їх ямсо відрізняється високою якістю, вони продуктивні в тому сенсі, що корм перетворюється в м’язи, а не жир. Недоліком мускусних качок вважається їх повільний зріст і невелика жива маса. Звичайні домашні качки (пекінська), навпаки, швидко ростуть і набирають велику вагу,але дуже крикливі,неохайні,які мають схильність до ожиріння. Качок породи мулард поєднують в собі кращі якості цих двох порід і не мають їх недоліків.

Качок породи мулард мають міцне здоров’я про досить легко пристосовуються до будь-яких умов навколишнього середовища. Муларди досить невибагливі до кормів. Качки цієї породи добре набирають вагу на будь-яких кормах, їх вже у віці місяця можна випускати на водойму.

Основна сфера використання качок мулард – відгодівля на м’ясо і жирну печінку. Печінка селезнів породи мулард використовують для приготування французького національного блюда – фуа-гра.


Повідомте друзям!